Klimatyzacja

Zapraszamy na kompleksowy przegląd klimatyzacji pojazdów wszystkich marek. W ramach przeglądu wykonywane jest:

Odzysk czynnika r134a (wydruk z maszyny)
Odessanie zużytego oleju sprężarkowego
Oczyszczenia układu i usunięcie wilgoci za pomocą próżni
Test szczelności układu metodą podciśnienia
Napełnienie układu zalecaną przez producenta pojazdu ilością oleju
Dodanie do układu barwnika UV pomagającego zlokalizować ewentualny wyciek
Napełnienie układu zalecaną przez producenta samochodu ilością czynnika r134a
Sprawdzenie sprawności układu klimatyzacji
Raport w postaci wydruku (wydruk zawiera informacje o ilość odzyskanego czynnika oraz napełnienia)

Zajmujemy się również dezynfekcją, potocznie zwaną odgrzybieniem klimatyzacji. Bakterie i drobnoustroje dostające się do wnętrza auta przez kratki nawiewu, mogą bowiem być niebezpieczne dla zdrowia kierowcy i pasażerów. Niezbędne jest więc czyszczenie. Oferujemy kilka sposobów dezynfekcji.
* Metoda chemiczna
Za pomocą rurki skraplacza do układu wentylacji aplikowany jest środek chemiczny. Trwa to od 10 do 15 minut. Następnie trzeba odczekać 15-20 minut, aby chemia zaczęła działać. Po tym czasie włącza się klimatyzację na niskiej prędkości, aby wydmuchać pozostałości z układu.
* Ozonowanie
Do kabiny samochodu wkłada się urządzenie zwane ozonatorem, uruchamia silnik auta, włącza wentylator i ozonator. Ustawia się przy tym obieg wewnętrzny powietrza. Ozonator tworzy ozon, który krąży po układzie wentylacji pojazdu zabijając drobnoustroje. Operacja ta trwa od pół godziny do 40 minut.
* Ultradźwięki
Jest to jedno z najnowszych rozwiązań służących do oczyszczania wnętrza auta z grzybów i bakterii. Zabieg odbywa się za pomocą specjalnego urządzenia, które wytwarza ultradźwięki o częstotliwości 1.7 MHz. Zamieniają one mocno skondensowany płyn dezynfekujący w mgłę o średnicy kropel około 5 mikronów. Mgła wypełnia całe wnętrze samochodu i przedostaje się do parownika usuwając wszystkie zanieczyszczenia.